TestArmy i testuj.pl wydają swoje trendbooki

Business-Driven Quality eXcellence – odpowiedź TestArmy na wyzwania i trendy w branży QA

TestArmy ma za sobą kilka lat i kilkaset projektów doświadczenia. Współudział w tak dużej ilości projektów developerskich i testowych, pozwoliło nam na pokuszenie się o stworzenie trendbooka, w którym staramy się po pierwsze podzielić się naszymi obserwacjami, po drugie – prognozami związanymi z rozwojem branży IT, a w szczególności segmentu Quality Assurance.

Piszemy także o naszym podejściu BDQX, czyli koncepcją holistycznego podejścia do zapewnienia jakości produktów naszych klientów. W skrócie -podejście to polega na kompleksową opieką nad produktem cyfrowym, począwszy od zadbaniu o prawidłową komunikację między biznesem, a zespołem wytwórczym, poprawnym definiowaniem wymagań, poprzez doradztwo dotyczące efektywnego tworzenia kodu, wolego od typowych błędów funkcjonalnych i bezpieczeństwa.

Patrzymy na produkt z perspektywy biznesu, nie zapominając o oczekiwaniach użytkowników końcowych, więc dużą atencję podczas rozwoju produktu kierujemy w stronę user experience, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z wydajnością aplikacji, ponieważ uważamy, że odpowiednia wydajność w dużej mierze jest odpowiedzialna za satysfakcję użytkownika korzystającego z danego rozwiązania (np. aplikacji webowej).

W trendbooku znalazło się też sporo miejsca na inne ważne i zyskujące popularność zagadnienia, jak Internet of Things, DevOps, automatyzacja testów, dużo piszemy także o szansach i zagrożeniach związanych z cyberbezpieczeństwem.

QA Trendbook jest dostępny do pobrania pod adresem: https://testarmy.com/Ebook/testarmy-qa-trendbook/

testuj.pl poprosiło 24 ekspertów o trendy w branży testowania

Testowanie oprogramowania to branża, która zmienia się tak samo dynamicznie jak otaczający nas świat oraz technologie wytwarzania oprogramowania.

Jako firma szkoleniowa doskonale to widzimy i staramy się dostosowywać ofertę edukacyjną do zmieniających się oczekiwań i trendów. Zapytaliśmy ponad dwudziestu niezależnych ekspertów na co warto zwrócić uwagę w najbliższym czasie, jakich narzędzi się uczyć oraz jakie metodologie pracy warto poznawać, aby być na bieżąco.

Wypowiedzi ekspertów zebraliśmy w ebooku, dostępnym do pobrania na stronie: https://testuj.pl/blog/24-ekspertow-o-trendach-w-branzy-testowania-oprogramowania/

Miłej lektury!