Nowa strona testuj.pl, a wraz z nią bogatsze portfolio szkoleń

Od niemal dwóch miesięcy możemy cieszyć się nową wersją testuj.pl, ale zmiany wizualne to tylko część z nowości, które w ostatnim czasie zostały wdrożone na stronie.

Jedną z tych nowości jest możliwość szybkich i wygodnych płatności za zamówione szkolenia za pomocą bramki DotPay, a co za tym idzie – nie ma konieczności czekania na potwierdzenie zapisu i opłacania faktury pro-forma tradycyjnym przelewem.

Natomiast najważniejsze z nowości to nowe szkolenia, które pojawiły się w naszym portfolio testuj.pl. Wszystkie są szkoleniami warsztatowymi, nastawionymi maksymalnie na naukę praktycznych rzeczy, które niejednemu testerowi przydadzą się w swoim projekcie. Szkolenia przeznaczone są zarówno dla początkujących testerów, jak i testerów z doświadczeniem. Pozwolę sobie wymienić tylko niektóre:

  • Testowanie API – temat, który ostatnimi czasy staje się coraz popularniejszy, a to dlatego, że tradycyjne testy funkcjonalne na poziomie GUI po pierwsze często wykrywają błędy, które można było wykryć wcześniej, po drugie – testerzy manualni mogą, poprzez znajomość API i umiejętność testowania tego interfejsu, lepiej poznać aplikację. Jest to też dobry wstęp do nauki automatyzacji testów.
  • Bezpieczeństwo Aplikacji Webowych – szkolenie przeznaczone dla testerów i programistów, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo tworzonych (i testowanych) przez siebie aplikacji internetowych. Potężna dawka wiedzy połączona z nauką popularnych narzędzi, omówieniem podatności i sposobami na ich wykrywanie. Jedną z zalet szkolenia, która bezsprzecznie wyróżnia go na tle szkoleń konkurencyjnych, jest nauka tworzenia automatycznych testów bezpieczeństwa za pomocą Selenium.
  • Testowanie Stron Internetowych w Praktyce – jednodniowe szkolenie skierowane głównie do początkujących testerów, którzy zdobyli do tej pory wiedzę teoretyczną na temat testowania oprogramowania, ale brakuje im pewności siebie i wiedzy na temat praktycznego testowania stron www. Na tym szkoleniu trener – praktyk, przekaże garść przydatnych informacji od czego zacząć swoją przygodę z testowaniem i jak najszybciej móc efektywnie zdobyć doświadczenie w tej branży.
  • JIRA na poziomie projektowym – większość testerów zna i lubi JIRĘ, ale kłopoty pojawiają się, kiedy trzeba samemu “postawić”, skonfigurować i administrować tym narzędziem. Wiemy, że nie jest to banalne zadanie. To dwudniowe szkolenie ma ułatwić przyszłym adminom konfigurację projektów, workflowów, pojedynczych ekranów, ale także boardów scrumowych i kanbanowych, To oczywiście nie wszystko, bo agenda szkolenia naprawdę imponuje.

Powyższa lista to rzecz jasna nie wszystkie nowości w katalogu szkoleń testuj.pl. Niebawem opiszę kolejne (niektóre naprawdę unikalne na rynku polskim) szkolenia, a naprawdę będzie o czym pisać i w czym się szkolić!